„Wiara” – rekolekcje biblijne z o. J. Maniparambilem

Ks. Jose Maniparambil, profesor biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore w Indiach, w dniach 21-23 października 2016 r. przeprowadził w Białymstoku rekolekcje na temat „Wiara”. Uczetniczyło w nich około 120 osób. Rekolekcjonista poruszał takie zagadnienia jak: „jeśli Bóg jest po stronie twojego wroga”, „różne wymiary wiary np. na podst. historia Abrahama”, „Credo jako symbolum – kroczenie razem”.
Ks.  Jose Antonio Maniparambil urodził się w 1964 roku w Parapukkarze, jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Głosi rekolekcje i konferencje dla księży, sióstr zakonnych oraz dla świeckich w Indiach i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wiedniu i w prawie wszystkich stanach Indii. Napisał 7 książek po angielsku i 45 książek w języku malayalam. Część z nich została przetłumaczona na język tamilski, francuski, niemiecki i polski. Jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore. Biblia to jego pasja, którą potrafi się dzielić w niezwykle ciekawy sposób.
Ks. J. Maniparambil prowadził już po raz drugi rekolekcje w Białymstoku, w kwietniu 2016 r. ich tematem była „Moc Słowa Bożego”, a uczestniczyło w nich około 800 osób.  Organizatorem rekolekcji była wspólnota „Kairos”.