Katechezy przedmałżeńskie – „Weekend dla zakochanych”

Kolejne spotkanie z cyklu weekendowych  katechez przedmałżeńskich  odbyło się w domu Rekolekcyjnym Wspólnoty „Kairos” w Hermanówce w dniach 23-25 września 2016 r.
Proponowana przez Wspólnotę forma tych spotkań nazywana też „Weekendem dla zakochanych” zawiera w swoim programie Eucharystię w sobotę i niedzielę oraz sakrament pojednania. Poszczególne spotkania prowadzone są przez osoby zaangażowane w poradnictwo małżeńskie i rodzinne, małżonków i kapłanów.  Mimo intensywnego programu zajęć jest również czas na sen i czynny wypoczynek.
Tematy niektórych konferencji i warsztatów były następujące: „Małżeństwo w świetle zamysłu Bożego – instrukcja działania z dożywotnią rękojmią gratis”, „O radości i świętości z cielesności – o tym, że można chwalić Boga za drzwiami sypialni, „Prawne aspekty Sakramentu Małżeństwa”, „Rozwiązywanie konfliktów – radosna codzienność? – o tym, jak przeżyć poniedziałek”, „Nie będziemy sami. Naturalne Planowanie Rodziny – o tym, co kobiecie pomoże zrozumieć siebie, o tym, co mężowi pomoże (choć trochę) zrozumieć własną żonę”.